ماساژ درمانی برای تسکین انواع دردها در مرکز فیزیوتراپی

9ba9f844305fea229c869e7b36780273

ماساژ درمانی در فرهنگ های سر تا سر دنیا تاریخچه ی طولانی دارد. امروزه، از انواع مختلف ماساژ درمانی برای بسیاری از اهداف سلامتی استفاده می شود مانند تسکین درد، توانبخشی پس از جراحات ورزشی، کاهش فشار، آرامش بخشی، مهار اضطراب و افسردگی و کمک به شادابی  بدن.

فیزیوتراپیست ها  علاوه بر تسکین سریع درد از طریق ماساژ بدن ، می توانند علت اساسی به وجود آورنده ی درد را نیز مشخص کنند.

بنابراین فیزیوتراپیست ها تنها با سطح پوست کار نمی کنند، بلکه ریشه ی مشکل را شناسایی کرده و روی عمق آن کار می کنند، این عمل باعث جلوگیری از بروز دوباره  مشکل می شود. از نمونه های بارز ماساژ بدن، ماساژ درمانی کف پا می باشد که بر تمام بدن تاثیر مثبت می گذارد.

فیزیوتراپیست های ما در زمینه های مختلف ماساژ درمانی و تکنیک های آن آموزش دیده اند، ماساژ درمانی ما شامل پیاده سازی فشار در عمق نواحی متمرکز درد و تنش می باشد.

فیزیوتراپیست های کار آزموده ی ما با دانش کافی می توانند درد بافت ماهیچه ها را از بین برده و  تسکین ببخشند.

ماساژ می تواند با کارایی بالا یا به صورت تنها و یا همراه با دیگر تکنیک های فیزیوتراپی اجرا شود.

  • از بین بردن تنش، درد و گرفتگی
  • ایجاد آرامش
  • کمک به بهبودی جراحات ورزشی
  • پشتیبانی بلند مدت از مدیریت مشکلات شناخته شده ی بافت نرم
  • کمک به جلوگیری از وقوع دوباره ی جراحت

فواید ماساژ درمانی

کاهش اضطراب : رهایی از استرس کلید رسیدن به زندگی سالم تر است. حتی یک جلسه ی ماساژ درمانی می تواند به طور قابل توجهی ضربان قلب و سطح کورتیزول و انسولین را کاهش دهد که همگی منجر به کاهش اضطراب روزانه می شوند.

ایجاد آرامش : نشان داده شده که فواید ماساژ درمانی می تواند بدن را وارد یک حالت آرامش بخش  و بهبود درد با استراحت کند.

بهبود حالت بدن : بر خلاف دیگر عادت ها، اصلاح حالت بدن می تواند ایجاد آرامش کند. ماساژ بدن به انجام حرکات سالم و طبیعی کمک کرده که می تواند باعث بهبودی حالت کلی بدن شود.

کاهش فشار خون : تصورات غلط در مورد فشار خون بالا تقریبا از همه ی عارضه های دیگر پزشکی بیشتر است. ولی یک راه طبیعی و کارآمد برای رفع این عارضه، ماساژ درمانی است.

شل کردن عضلات : آیا از درد مهره های گردن، پشت یا عضلات خود رنج می برید؟  ماساژ ستون فقرات با شل کردن عضلات سفت شده، مشکل را از ریشه حل می کند.

تقویت انعطاف پذیری و محدوده ی حرکتی : با پیر شدن افراد، مفاصل سفت شده و در نتیجه محدوده ی حرکتی کاهش می یابد. ماساژ به نرم ماندن مفاصل کمک کرده و باعث انعطاف پذیری و کاهش خطر آسیب می شود.

عمیق تر و آسان تر کردن تنفس : یکی از نشانه های اضطراب، تنگی نفس است. ماساژ می تواند به رفع مشکلات تنفسی کمک کرده و بدن را آرام کند.

رفع سر درد ها : بسیاری از افراد از سر درد های مزمن و میگرن ها رنج می برند. ماساژ به کاهش فشار و درد کمک کرده و باعث کم تر شدن احتمال وقوع سر درد می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن : مطالعات نشان داده اند که ماساژ منظم می تواند ظرفیت سیتوتوکسیک (میزان فعالیت "سلول های کشنده" ی طبیعی بدن) سیستم ایمنی را بالا ببرد.

تسریع توانبخشی بعد از عمل جراحی : ماساژ به بدن برای رساندن اکسیژن و مواد غذایی به بافت ها و دستگاه های حیاتی کمک می کند. این عمل، ماساژ را به یک مکمل عالی برای توانبخشی های پس از عمل جراحی تبدیل می کند.

کمک به بازتوانی پس از ایجاد آسیب : بازتوانی می تواند خسته کننده باشد. یک برنامه ی ماساژ کمر پیوسته می تواند فرایند بهبودی را تسریع کرده و همچنین فرد را آرام و با انگیزه نگاه دارد.

به این پست امتیاز دهید.
ماساژ درمانی برای تسکین انواع دردها در مرکز فیزیوتراپی
4.5 از 2 رای